fbpx

Prova RaceONE och gör ditt Bagheera Fjällmaraton Sälen LIVE

BFMS2

I år erbjuder vi tillsammans med RaceONE möjligheten till LIVE-tracking av hela ditt lopp. RaceONE är en helt ny app som utnyttjar GPS:en i din mobil för att låta din familj och vänner följa varje meter av loppet. Du kommer även att kunna få dina mellantider vid våra energistationer i appen. 

Som deltagare kan du som en av de första vara med och testa RaceONE, helt gratis, både för dig och alla som vill följa dig

SÅ HÄR GÖR DU
1. Ladda ner – RaceONE finns tillgänglig för både Iphone och Android.
2. Anmäl dig – Starta appen, gå in på rätt sträcka och anmäl dig.
3. Sprid – Berätta för familj och vänner om RaceONE så att de kan följa dig live i appen.
4. Aktivera – Ta med mobilen och gå in på loppet i RaceONE innan start för att aktivera trackingen  Stoppa undan mobilen, starten går automatiskt när du passerar startlinjen. Lycka till! 
 
Läs mer om RaceONE på raceone.se
raceone

FLER NYHETER

Officiella resultatlistor & bilder

Officiellt resultatet är nu publicerat. Mellantidspasseringar går att se under fliken liveresultat. Ser resultatet konstigt ut? Hör av dig via mail till info@fjallmaratonsalen.se Alla bilder från helgen är även uppladdade och finns [...]

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få det senaste om ditt lopp.